Vsa ponudba

Playmobil kocke

Prikazujem 37 do 72 od 81 (3 strani)

Playmobil (/pleɪmoʊˈbiːl/) je nemška linija igrač, ki jo proizvaja skupina Brandstätter (Geobra Brandstätter GmbH & Co KG) s sedežem v Zirndorfu v Nemčiji. Značilna igrača Playmobil je 7,5 cm visoka (v merilu 1:24) človeška figura z nasmejanim obrazom. Širok nabor dodatkov, zgradb in vozil ter številne vrste živali so prav tako del linije Playmobil.
Igrače Playmobil se izdelujejo v tematskih serijah kompletov ter posameznih posebnih figurah in igralnih kompletih. Novi izdelki in linije izdelkov, ki jih razvija 50-članska razvojna ekipa pogosto nadomeščajo starejše komplete, ki so nato ukinjeni. Promocijski in posebni izdelki so včasih proizvedeni v zelo omejenih količinah. Te prakse so pripomogle k nastanku obsežne skupnosti zbirateljev.

Tako kot Lego ima tudi Playmobil svojo filmsko različico. Film je francoska računalniško animirana pustolovska komedija iz leta 2019 v angleškem jeziku, ki temelji na nemški gradbeni igrači Playmobil. Film je režiral in zasnoval Disneyjev veteran Lino DiSalvo. Film spremlja deklico po imenu Marla, ki poskuša rešiti svojega brata iz Playmobilovega sveta, v katerega sta oba posrkana. Film pri kritikih in gledalcih ni bil najbolje sprejet. Veliko bolje so njihove kocke.

Hans Beck velja za očeta Playmobila.

Playmobil je izumil nemški izumitelj Hans Beck (1929–2009), ki velja za "očeta Playmobila". Beck, izšolan mizar, je za podjetje Geobra Brandstätter tri leta od 1971 do 1974 razvijal igračo, kar je nato postal Playmobil. Zasnoval je igračo, ki ni smela biti preveč zapletena, a je morala biti dovolj prilagodljiva in v velikosti primerni za otrokovo roko. Obraz igrače pa je temeljil na otrokovih risbah.

Leta 1974 je podjetje v svojih razstavnih prostorih predstavilo svoje prve komplete vitezov, Indijancev in gradbenih delavcev. Prvi uporabniki niso sprejeli te nove igrače z navdušenjem, a so bili kljub temu ti tematski sklopi prikazani na mednarodnem sejmu igrač v Nürnbergu, ki je potekal istega leta. Z nizozemskim podjetjem se je Geobra Brandstätter nato dogovoril za odkup  celoletne proizvodnje. Do konca leta je Geobra Brandstätter s Playmobilom dosegel prodajo v višini 3 milijonov nemških mark, kar je bilo šestino celotne prodaje podjetja. Leta 1975 so Playmobil začeli prodajati po vsem svetu, do leta 2009 pa je bilo prodanih približno 2,2 milijarde Playmobilovih figur. Prihodki Playmobila pa so leta 2008 znašali že 589 milijonov dolarjev.

Igrače Playmobil so namenjene otrokom od 4 do 12 leta.

playmobilIgrače Playmobil so posebej namenjene otrokom od četrtega do dvanajstega leta. Podjetje verjame, da se starejši otroci običajno ne igrajo s tovrstnimi igračami.

Roke Playmobil so bile zasnovane tako, da lahko primejo in držijo predmete. Prejšnje figure so imele roke iz enega kosa. Od leta 1982 imajo vse figure roke, ki se tudi vrtijo v zapestju. Skoraj vse figure Playmobila so neimenovane kar otrokom omogoča, da si izmislijo svoja imena. Izjeme pri tem vključujejo le številni liki iz treh računalniških video iger, ki jih je navdihnil Playmobil in jih je produciral Ubi Soft Montreal med letoma 1998 in 1999, kot so Alex, Hype in Laura.
Večina kompletov Playmobil zahteva nekaj sestavljanja s strani lastnika. Zgradbe so opremljene s podrobnimi navodili za njihovo sestavljanje. Gradbeni deli Playmobila so bili prvotno zasnovani tako, da se prilegajo skupaj z uporabo sistema jezičkov in rež znanega kot "Steck-System". V zadnjih letih je bil uveden nov konstrukcijski sistem, ki opušča jezičke in namesto tega uporablja majhne konektorje in posebno orodje. Ta sistem je  poznan kot "System-X" in je zdaj standardni konstrukcijski sistem Playmobil. Steck-System pa je bil umaknjen razen v posebnih ponovnih izdajah.

Nekaj časa so se prodajale tudi pop-up knjige Playmobil v katerih so zgradbe ustrezale višini dejanskih figur Playmobila, kot tudi serije stripov, pobarvank in ugank.

Playmobil je velik tekmec igračam Lego. Primerov neposredno konkurenčnih igrač v obeh linijah izdelkov ni težko najti. Znotraj omejitev sveta igrač Playmobil so igrače običajno realistične in predstavljajo natančne predstavitve orožja, oklepov, kostumov in orodij iz prepoznavnega časovnega obdobja. Posebej opazne so sodobne gradbene in mestne igrače (avtomobili, žerjavi, gasilski avtomobili, vlaki, čolni itd.). in mestne igrače (avtomobili, žerjavi, gasilski avtomobili, vlaki, čolni itd.).

Uspešnice tega oddelka